Flaş Haber
Kapat
23 Kasım 2016 Çarşamba 16:47
Muhterem Kuruçay; Ülküdaşlarımız yeniden yargılanmalı

MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay, "Ülkücü ve milliyetçi kitleleri kirli emellerine alet etmek isteyen, bu doğrultuda MHP’yi dizayn etmek gerektiğini düşünen FETÖ partimiz ve mensupları üzerine bir çok kumpas kurmuştur." dedi. 

Kuruçay, yaptığı yazılı açıklamada FETÖ'nün partisi üzerinde değişik dönemlerde akıl dışı iddialar, somut olmayan deliler ile çeşitli kumpaslar kurduğunu iddia etti.

FETÖ'nün ülkücü ve milliyetçi kitleleri kirli emellerine alet etmek istediğini, bu doğrultuda MHP'yi dizayn etmeye çalıştığını belirten MHP Uşak İl Başkanı Kuruçay, yakın dönemde de benzer girişimlerin tekrarlandığını bildirdi.

Uşak'ta 2009 ve 2011 yıllarında MHP Uşak İl Teşkilatı'na yönelik FETÖ'nün kumpas girişimleri yaşan.dığını belirten Kuruçay açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Bilindiği üzere  FETÖ ilk olarak kaset operasyonuyla MHP’yi ele geçirmek istemiş, o yıllarda bunda başarılı olamayınca FETÖ yeni planını devreye sokmuş ele geçirdikleri emniyet ve yargı’da ki fetö militanları ile  klasik silahları olan kumpaslarla, akıl dışı iddialarla, somut olmayan delillerle  MHP mensuplarına yönelik operasyonlar, gözaltılar, tutuklamalar yapmıştır. 

Yakın tarihimizde ise bu emellerinden vaz geçmeyen FETÖ MHP’yi ve siyaseti yeniden kurgulama adına sözde değişim adı altında MHP’yi dönüştürmeye çalışmışlardır. Ancak bu hesap tutmamıştır ve hiçbir zamanda tutmayacaktır.

MHP 2011 yılında Türk siyasi hayatının en büyük kumpasına hedef olurken Uşak’ta neler olmuştur.?

Öncelikle burada artık açık ve bariz olarak bilinen bir durum vardır? 2009 Yılından sonra FETÖ çetesi özellikle MHP’nin seçim kazandığı yerlerde kumpas operasyonları yaparak toplum önünde MHP’yi itibarsızlaştırmak, mensuplarını sindirmek gayesiyle hareket etmiş böylelikle hükümete şirin gözükerek ve adli ve emniyet biriminlerin de terfi, rütbe ve mevki alarak devletin içine sızmada ivme kazanmışlardır.
Uşak’ta 9 yıl feragat ve fedakarlıkta bulunarak Ülkü Ocakları İl Başkanı olarak görev yapmış olan Serkan Arıcan ve yöneticilerini, MHP teşkilatlarında görev yapmış kişileri toplum nezdinde itibarsızlaştırmak, siyaseten tehdit gördükleri MHP’ye bir ders verme adına Fetö’cü polis, savcı ve sivil işbirliği içerisinde sahte mektup ve sahte telefon ihbarları ile operasyon yapılmış ve birçok arkadaşımız 17 ay cezaevinde kalmış, haksız ve hukuksuz bir şekilde Fetö’nün mahkemeleri olan özel yetkili mahkemelerinde yargılanmışlardır. Daha doğrusu MHP yargılanmıştır. Bu ülküdaşlarımıza verilen haksız cezalar ise Yargıtay aşamasındadır.

Bu arkadaşlarımızın en temel ortak yanı gerek sosyal medyalarında, gerek basında, gerek günlük yaşamlarında FETÖ aleyhine söylemleri bilinen bir durum olup aynı zamanda FETÖ’nün Uşak’ta ki faaliyetlerine ve partimize yönelik sızma girişimlerine karşı dik duran, engelleyen insanlar olmasıdır. Kısaca FETÖ için tehdit unsuru olmuşlardır.

FETÖ için Uşak ilinin ne kadar önemli olduğu ve FETÖ’nün şehrimizi ticaret, bürokrasi ve siyasi alanda ne kadar kuşattığı sardığı ise bugün ortadır.
Bu ülküdaşlarımız için hazırlanan iddianamenin tamamına yakını soyut olarak hazırlanmış bir tiyatro kurgusudur. Baştan sona kadar hukuksuzluk doludur. Bu senaryoları soruşturma diye yürüten ve iddianameyi hazırlayan İzmir Özel Yetkili Savcısı Fatih GENÇ ve Hüseyin Alaybay ise bugün tutukludurlar. Kumpas organizasyonunda yer alan diğer isimlerin bugün ne halde olduklarına ise birazdan değineceğim.    
Yine o dönemlerde Manisa, Kütahya, Eskişehir, İzmir, Afyon, Karabük, Çanakkale, Ankara, Adana, Isparta gibi illerde MHP’ye yönelik operasyonların yapılması manidar olmaktan ziyade FETÖ’nün MHP üzerinde ki oyunlarının bariz bir delili, ispatıdır.

Ülkü Ocakları Başkanı Serkan Arıcan ise o dönmelerde yaptığı savunmada vermiş olduğu ifadelerinde operasyonun Uşak’taki MHP, Ülkü Ocakları, MHP’den seçilmiş belediyeye yapılan bir operasyon olduğunu, bunu yapanların polis ve yargıdaki FETÖ yapılanması olduğunu belirtiyor ama O günün şartlarında bu savunması, koymuş olduğu teşhisler nafile kalıyor. Bugün ise o teşhislerin gerçek olduğu gün yüzüne çıkmıştır. O günlerde bu arkadaşlarımızın sesini duyan olmamıştı.

Bu davanın sanıklarından olan eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan ise yine fetöcüler tarafından kurtarılmıştır. Bugün ise Ali Erdoğan FETÖ’den tutukludur.
Bu konulara değinmişken Uşak’ta yapılan Fetö organizasyonlarına bir örnek daha vermek istiyorum. Hatırlanacağı üzerine Uşak’ta gazeteci Kazım Şen silahlı saldırıya uğramış. Olayın ilk sıcak saatlerinde bu hadise Ülkü Ocakları Başkanımıza ihale edilmek istenilmiş, akabinde MHP İl Başkanlığı görevi yapmış ve Milletvekili adayımız olan Dr. Metin Deniz Savaş’a ve İl Başkan Yardımcısı bugün hali hazıhazır da belediye meclis üyemiz olan Nevzat Yılmaz’a adı geçen bu gazeteci tarafından iftira atılmış, toplum nezdinde itibar düşürme adına, MHP’nin yolunu kesme adına gözaltı yapılmıştır. Akabinde olayın failleri ve tüm gerçekler ortaya çıkmıştır. FETÖ ile yapılan mücadele kapsamında o karanlık günlerin de ortaya çıkarılacağı kanaatindeyim.
Bu operasyonları yapan  FETÖ`cü polis, savcı ve hâkimler bugün bir bir yakalanıp cezaevine atılmıştır. FETÖ mağduru olan bu ülküdaşlarımız için yeniden yargılanmanın önünün açılması gerekmektedir. Bu kumpas davası yok hükmündedir.

"Biz af değil adalet istiyoruz, hukuk herkese lazım."

Bakın hiçbir FETÖ kumpası iki ayaklı değildir Uşak’ta MHP mensuplarına, Ülkü Ocaklarına yapılan kumpasların birinci ayağında Fetö mensubu polisler, ikinci ayağında Fetö’cü hakim ve savcılar işte en önemli burası üçüncü ayağında ise sivil işbirlikçiler vardır. Bu cümlenin altını çizerek bir kez daha vurguluyorum bu kumpas, iftira çarkında görev almış sivil insanlar vardır.

Ancak hiç şüpheniz olmasın adaletin tezahür etmesi için kimse kendini saklayamayacak onlarda tek tek ortaya çıkacak ve adalet önünde hesap vereceklerdir.

Sonuç olarak;
Adaletin tesis edilebilmesi ve hukukun üstünlüğünün yeniden sağlanabilmesi için FETÖ’cü  hakim ve savcıların açtığı davaların yeniden görülmesi, incelenmesi, ülküdaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi gerekmektedir. 
Hak ve hakkaniyet için, adaletin tezahür etmesi için bu mağduriyetlerin giderilmesi ve sorumlularının cezalandırılması gerekmektedir.
Saygılarımla…

Muhterem KURUÇAY
MHP UŞAK İL BAŞKANI

 
 

 
Son Güncelleme: 23.11.2016 18:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.